W najnowszej kronice kradzieże i zatrzymania pijanych kierowców, do jakich doszło na terenie powiatu wołomińskiego.

EMILIANÓW

  • 23 stycznia sprawca po uprzednim zerwaniu kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe do kontenera znajdującego się na terenie budowy dokonał kradzieży piły spalinowej marki HILTI DSH700. Wartość skradzionego mienia około 4300 zł.

KOBYŁKA

REKLAMA
  • 26 stycznia Dzielnicowi KP w Kobyłce zatrzymali do kontroli drogowej Bogusława Cz., który kierował  pojazdem marki Skoda Felicja znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Pojazd zabezpieczono na parkingu.

RADZYMIN

  • 26 stycznia w godz. 08:00-10:00 sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych oraz autoalarmu, dokonał kradzieży samochodu marki MAZDA CX5, koloru czerwonego, rok produkcji 2015, zaparkowanego na poboczu ulicy. Wartość strat 110 000 zł.
  • 22 stycznia Funkcjonariusze KP Radzymin po otrzymaniu zgłoszenia od ochrony, zatrzymali  do kontroli  Paulinę B., która znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), kierując pojazdem marki CITROEN dokonała uszkodzenia szlabanu podczas wyjazdu z osiedla.

SŁUPNO

  • 22 stycznia sprawca wykorzystując nieobecność domowników domu jednorodzinnego  po uprzednim wybiciu szyby w oknie dostał się do środka, skąd dokonał kradzieży złotej i srebrnej biżuterii oraz zegarków męskich marki SEIKO oraz marki TIMEX. Łączna wartość strat wyniosła około 11 000 zł na szkodę zgłaszającego.

STARE LIPINY

  • 23 stycznia sprawca po uprzednim wyłamaniu ramy okna garażowego dostał się do środka domu jednorodzinnego skąd dokonał  kradzieży złotej biżuterii, bdb. Straty 4000 zł na szkodę zgłaszającego.

WOŁOMIN

  • 25 stycznia sprawca po uprzednim rozwierceniu zamka w drzwiach pojazdu marki HYUNDAI, dokonał  kradzieży z jego wnętrza radia fabrycznego oraz dwóch przednich poduszek powietrznych. Straty 2000 zł.

ZĄBKI

  • W dniu 23.01 w godzinach 17.30-19.20 sprawca po uprzednim wyłamaniu zamka okna tarasowego domu jednorodzinnego dostał się do środka skąd dokonał kradzieży biżuterii złotej i srebrnej, Laptopa m-ki ASUS oraz pieniędzy w kwocie 3000 zł. Wartość skradzionego mienia 6500 zł, na szkodę zgłaszającej.
  • 25 stycznia Policjanci KP Warszawa Targówek w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali Mirosława K., kierującego pojazdem m-ki CITROEN, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości (2 promile  alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

opracował:  kom. Jarosław Karman  – KPP w Wołominie